wp

Antalya Soğutma Sistemleri


Antalya Soğutma Sistemleri

  • 09.12.2021
  • 259

Gıdalarınızı ya da soğuk ortamda muhafaza edilmesi gereken diğer ürünlerinizi güven ile koruma altına amacı ile Antalya ili içerisinde soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz.

Antalya Soğuk Hava Deposu Kurulumu

Çok eski medeniyetlerden beri gıdaların muhafaza edilmesi ve uzun süre bozulmadan saklanması amacı ile dondurma işlemine başvurulur. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte gıdaların soğuk bir ortamda muhafaza edilme işlemi oldukça kolaylaşmıştır. Soğuk hava depoları bu amaç için üretilen teknolojik ürünlerdir.

Soğuk hava deposu gıda sektöründe yer alan ve gıda ile ilgili bir iş kolunda hizmet veren her türlü kurum ve kuruluşun, gıdaların doğru şekilde muhafaza edilmesi amacı ile ihtiyaç duydukları bir sistemdir.

Et, sebze, meyve, bazı süt ürünleri ya da steril ortamda bulunması gereken birtakım ürünler soğuk hava depoları aracılığı ile saklanabilir. Soğuk hava depoları buzlanmadan çok öte bir sistem ile donatılmıştır. Depolar içerisinde evaporatörler bulunmaktadır. Bu evaporatörler ortamın havasını soğutarak, ortama soğuk bir duman efekti ile geri gönderir. Deponun kullanım alanı ne kadar büyük olur ise olsun bu evaporatörler üzerindeki fanlar yardımıyla soğuk havanın her noktaya eşit şekilde dağıtılmasını ve böylelikle deponun her yerinin aynı şekilde soğutulmasını sağlar. Ayrıca deponun duvarları ve zemini dışarıdaki hava değişiminin içeriye etki etmemesi amacı ile yalıtım malzemeleri ile donatılır. Deponun kapısı da hava değişiminden etkilenmeyecek maddelerden üretilir. Kapı girişinde ve gerekli görülen diğer bölmelerde PVC şeritli perde ya da hava perdesi kullanılır. Bu perde sayesinde kapının açılıp kapandığı durumlarda soğuk havanın dışarı çıkması engellenir.

Gıdanın çeşidi, saklanmak istenen gıda miktarı, deponun kullanımı için tesis içerisinde ayrılan alan genişliği gibi birçok faktör, soğuk hava deposunun seçimi için önemlidir. Bu hususlara dikkat edilmeden seçilen ve kurulan soğuk hava depoları istenen performansı sergilemez. Bu amaç ile Antalya ili içerisindeki soğuk hava deposu taleplerinizin en doğru ve en kaliteli şekilde karşılanması amacı ile uzman kadromuz ile yanınızdayız.

Soğuk hava deposu taleplerinizi karşılamak amacı ile alanlarınıza keşif yapmamız için bizlere internet sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Antalya Et Soğuk Hava Deposu

Etin muhafaza edileceği soğuk hava depoları için en önemli unsur, etin kesiminden parçalanmasına ve paketlenmesine kadar geçen süre içerisinde işlemler sırasında oluşturulan soğuk zincirin aynı şekilde korunmasıdır.

Etler için üretilmiş olan soğuk hava depoları karkas, parça et ve kemiksiz et için farklı odalar içerecek şekilde tasarlanır. Bu odalar aracılığı ile hem kısa süreli hem uzun süreli hem de dağıtım amaçlı soğuk tutma işlemi uygulanabilir. Bu depolar kesimhane içerisinde yer alabileceği gibi dışarıda herhangi bir noktaya da konumlandırılabilir.

Etler bozulmaya et yatkın gıdalardır. Bu yüzden işletmenizde ki etleri en iyi şekilde muhafaza ederek, uzun süreli kullanımını sağlamak için Antalya et soğuk hava deposu hizmetimizden en kaliteli şekilde yararlanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Peynir Soğuk Hava Deposu

Peynir sütten elde edilen bir gıdadır. Bu sebep ile bozulması oldukça kolaydır. Özellikle peynir ticareti yapan ya da yüklü miktarda peyniri bünyesinde barındırmak zorunda olan kurumların, peynirlerin doğru ortamda saklanmasını sağlamaları gerekir.

Peynirin saklama koşullarını olgunlaşmış peynir ve olgunlaşmamış peynir olarak farklı olarak ele alınabilir. Henüz olgunlaşmamış peynirin kendi türüne bağlı olarak gelişerek özel bir tat, koku ve yapıya sahip olması için oldukça serin ortamlarda saklanması gerekir. Bu amaç ile her iki peynir çeşidini de en doğru şekilde muhafaza edebilmeniz amacı ile Antalya peynir soğuk havası deposu hizmeti vermekteyiz.

Peynirlerinizin doğru şekilde muhafaza edilerek tüketiciye ulaşmasını sağlamak için internet sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Ev Tipi Soğuk Hava Deposu

Sanayi sektöründe olduğu gibi ev içerisi kullanım için de soğuk hava depoları üretimi yapılır. Tıpkı sanayi sektöründe olduğu gibi ev tipi depolarda da içlerinde saklanacak gıda türü ve gıda miktarı, deponun doğru tasarlanması açısından oldukça önemlidir. Ev depolarının çalışma prensibi de büyük depolar ile aynıdır. Bu tip soğuk hava depoları içerisine de yalıtım yapılarak ortamın ısısının dışarıdaki faktörlerden etkilenmemesi sağlanır.

Sebze, meyve, süt ürünleri ya da diğer gıdalar için doğru bir muhafaza ortamı yaratmak talebinize karşı evinizde uygun olan alana soğuk hava deposu kurulumu yapılır. Buzdolabından daha büyük performansa sahip bu soğuk hava depolarına sahip olmak için sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilir, soğutma teknolojisi sayesinde bütçenizin uzun vadede rahata kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Antalya Narenciye Soğuk Hava Deposu

Narenciye hasat dönemi yaklaşık olarak 9 aylık bir süreci kapsar. Doğru saklanma koşullarının oluşturulması ile birlikte bu meyvelere besin değerlerini kaybetmeden her an ulaşabilmek mümkündür.

Narenciye meyveler için doğru saklanma koşulları soğuk hava depoları ile sağlanabilmektedir. Bu soğuk hava depolarının yalıtımı CFC içermeyen ve alev yaymaz soğuk depo panelleri ile yapılır. Bu sayede soğuk hava depolarının iç sıcaklık derecesi dışarıdaki hava sıcaklığından etkilenmez.

Her narenciye meyvesi aynı derecede saklanmaz. Bu yüzden doğru hesaplamalar yapılarak, alandan da tasarruf sağlamak amacı ile deponun odalara bölünmesi gerekebilir. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile narenciye saklama dolaplarınızı son teknoloji ile imal ediyor ve en hızlı şekilde kullanımınız için sizlere teslim ediyoruz.

Antalya Balık Soğuk Hava Deposu

Balık ürünlerinin bozulmadan, uzun süre muhafaza edilebilmesi soğuk hava depoları aracılığı ile mümkündür. Balık ürünleri yapıları gereği çok çabuk bozulabilirler. Bu yüzden tüketiciye ulaşana kadar geçen tüm süreçte doğru şekilde saklanmaları gerekir.

Balık ürünlerinin doğru bir şekilde korunması için çekirdek ısılarının bozulmaması gerekir. Bu da balığın aynı anda her noktasının eşit şekilde soğutulması ile mümkündür. Antalya balık soğuk hava deposu hizmetimiz ile balıkların her noktasının aynı şekilde soğutulabilmesi amacı ile üretmiş olduğumuz özel panelli soğuk hava depoları ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bu hizmetimizden yararlanmak ve tüketicilerinize en kaliteli balıkları ulaştırmak için bizler ile sitemizde bulunan iletişim kanalları aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

 Renault
Nestle
Kafkas Şekerleme
Kardelen Şekerleme
Tüpraş
Övün Et