wp

İzmir Soğutma Sistemleri


İzmir Soğutma Sistemleri

  • 09.12.2021
  • 268

İzmir ili içerisinde tüm soğuk hava deposu taleplerinize cevap vermek için Güldem Endüstriyel Soğutma olarak İzmir soğuk hava deposu hizmeti sunmaktayız.

İzmir Soğuk Hava Deposu Kurulumu

Soğuk hava deposu, et, meyve, sebze, süt ve süt ürünleri, balık ve diğer gıdalar ayrıca mesleğe bağlı olarak steril ortamda saklanması geren tüm araçların muhafaza edilmesi için kullanılan bir koruma yöntemidir.

Soğuk hava depolarının çalışma prensibi buhar sıkıştırmalı soğutma prensibine dayanır. Depo içerisine entegre edilen evaporatörler ortam içerisinde bulunan havayı soğutarak, ortama geri püskürtür. Bu püskürtme sirkülasyonu sürekli olarak devam ettiği için ortamın sıcaklığı deponun çalıştığı tüm süre boyunca aynı şekilde korunur. Ortam sıcaklığının korunması için diğer bir etken yalıtım malzemeleridir. Deponun kurulum aşamasında zemini ve duvarları yalıtım malzemeleri ile kaplanır. Bu yalıtım malzemeleri sayesinde ortam, dışarıdaki hava ne kadar değişikliğe uğrarsa uğrasın etkilenmez. Tüm bu koruma yöntemlerine ek olarak, depo kapısı ve depo içerisinde bulunan diğer donanımlar ısı geçirmez maddelerden üretilirler. Ayrıca depo içerisinde ihtiyaç duyulduğu takdirde PVC perdeler de eklenir. Bu PVC şeritli perdeler kapının açılıp kapanması esnasında geçen kısa zaman aralığında dışarıdan gelen havanın ortama girmesine ya da içerideki soğuk havanın dışarı çıkmasına engel olur.

Soğuk hava deposunun modeline ve boyutuna karar vermek için saklanması istenen gıda çeşidi ve gıda miktarı net olarak bilinmelidir. Farklı gıdaların aynı anda saklanabilmesi için deponun bölümlere ayrılması gerekir. Ayrıca deponun inşa edilecek alanın genişliği de seçilecek olan depo modeli açısından önemlidir.

İzmir soğuk hava deposu hizmetimiz aracılığı ile soğuk depolar ile ilgili bu ve buna benzer teknik konular hakkında bilgi sahibi olmak ve alanınızda depo kurulumu için keşif yaptırmak için sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında deneyimli ve uzman ekibimiz ile her türlü sorunuza yanıt vermek için sizleri bekliyoruz.

İzmir Et Soğuk Hava Deposu

Et, hayvanın çeşitli bölgelerinin parçalanması ile sofralara ulaşan önemli bir gıdadır. Tüketilen etin hijyenik bir ortam öyküsüne sahip olması insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Etin kesildikten sonra tüketim aşamasına kadar ki sürecini soğuk hava depoları aracılığı ile kontrol etmek mümkündür.

Et karkas, kuşbaşı ya da kemiksiz et olarak parçalara ayrılabilir. Bu parçaların her biri steril ortamlarda muhafaza edilmelidir. Soğuk hava deposu, etlerin kesim aşamasından dağıtım aşamasına kadar ki olan süreçte bozulmaması için sahip olması gereken soğuk zincirin önemli bir parçasıdır.

İzmir soğuk hava deposu hizmetimiz ile etlerinizin muhafaza edilmesi için kısa süreli, uzun süreli ya da dağıtım amaçlı depolar tasarlıyoruz.

İzmir Peynir Soğuk Hava Deposu

Peynirler mayalanma şekline, mayalanma ısısına ya da kullanılan mayanın cinsine göre değişen tatlara ve kokulara sahiptirler. İnsanların kemik sağlığı ve gelişimi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan bu gıda türü, süt ürünü sınıfındadır.

Süt ürünleri yapılarında bulunan yararlı bakterilerden ötürü çok hızlı bir şekilde bozulabilirler. Bu yüzden bozulmanın engellenmesi amacı ile doğru yöntemler aracılığı ile saklanmaları gerekir. Peynirleri saklamak için kullanılan en etkin yöntem soğuk hava depolarıdır.

Soğuk hava depoları peynirin olgunlaşması ve son haline gelmesi için ortamın gereken ısıda olmasını ve peynir olgunlaştıktan sonra da uzun süre muhafaza edilmesini sağlarlar. İzmir peynir soğuk hava deposu hizmetimiz ile peynir imalatlarınızı koruma altına alıyoruz.

İzmir Ev Tipi Soğuk Hava Deposu

Endüstriyel sektörde üretilen çok sayıda ürünün doğru bir şekilde muhafaza edilmesini sağlayan soğuk hava depoları, ev içerisindeki gıdaların bozulmadan uzun süre saklanabilmesi amacı ile kullanılabilirler.

Soğuk hava depolarının ortama sağladıkları devamlı soğuk havanın dışarı aktarılmaması için depo yalıtım malzemeleri ile kaplanır. Bu kaplama sanayi tipi soğuk hava depoları için geçerli olduğu gibi ev tipi soğuk hava depoları için de geçerlidir.

İzmir ev tipi soğuk hava deposu hizmetimiz ile uzun vadede tüketmek istediğiniz tüm gıdalarınızı güven ile muhafaza edebilirsiniz. Tüm sebze, meyve, et, süt ürünleri ve diğer kışlık hazırlıklarınızın steril bir ortamda saklanması için bizlere sitemizde bulunan iletişim kanalları aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

İzmir Narenciye Soğuk Hava Deposu

Narenciye grubuna ait olan bütün gıdalar insan sağlığı açısından son derece faydalı olan meyvelerdir. Bu meyvelerin özellikle vücut bağışıklığının düştüğü kış aylarında tüketilmesi oldukça önemlidir. Ülkemiz sınırları içerisinde sayısız bölgede narenciye yetiştirilmektedir. Ancak bu narenciye meyvelerinin soframıza ulaşma sayısı, toplanma sayısı ile eşit değildir.

Soframıza gelene kadar doğru muhafaza edilmeyen birçok narenciye çürür. Bu çürümelere başta üretici ekonomisine daha sonra da ülke ekonomisine zarar verir. Yaşanan bu bozulmaların önüne geçmek amacı ile hasat gerçekleştikten sonra narenciyeler soğuk hava depolarında bekletilmelidir. Böylelikle uygun sıcaklık ve nem ortamında muhafaza edildikleri için herhangi bir bozulma durumu ile karşılaşmazlar.

İzmir narenciye soğuk hava deposu hizmetimiz ile imal ettiğiniz ya da dağıtmak üzere bünyenizde barındırdığınız meyveleri doğru şekilde muhafaza edebilmek için bizlere iletişim kanallarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

İzmir Balık Soğuk Hava Deposu

Balık ve diğer deniz ürünleri doğru muhafaza edilmedikleri takdirde çok çabuk bozulabilecek gıdalardır. Bu gıdaların saklanacakları ortama getirilene kadar sahip oldukları korunma ısılarının bozulmaması gerekir. Ayrıca nemli ortamlarda bulunmaması gereken bu gıdaların saklanması için en güvenilir yol soğuk hava depolarıdır.

Balıkların ve diğer deniz ürünlerinin sahip oldukları çekirdek ısıları ürünün başından sonuna kadar bütün yüzeyde aynı şekilde muhafaza edilmelidir. Soğuk hava depoları, tasarımlarında bulunan kanal teknolojisi aracılığı ile ürünlerin bozulmadan korunmaları için gereken doğru ısıyı ortama steril bir şekilde verirler. Böylelikle bu gıdalar çok uzun bir süre boyunca aynı tazelikte korunabilirler.

İzmir balık soğuk hava deposu hizmetimiz ile tüm balık ve deniz ürünlerinizin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.Renault
Nestle
Kafkas Şekerleme
Kardelen Şekerleme
Tüpraş
Övün Et