wp

Mersin Soğutma Sistemleri


Mersin Soğutma Sistemleri

  • 09.12.2021
  • 264

Mersin ili içerisinde yer alan firmalarınız ya da şahsi kullanımlarınız için ihtiyacınız olan soğuk hava deposu ve  soğutma sistemleri hizmetini Güldem Endüstriyel Soğutma olarak en kaliteli şekilde sizlere vermekteyiz.

Mersin Soğuk Hava Deposu Kurulumu

İnsanoğlu geçmişten günümüze kadar yaşadığı her dönemde tüketilen gıda çeşidine bağlı olarak, gıdaları stoklama ihtiyacı hissetmiştir. Bu stoklama ihtiyacının en iyi şekilde karşılanması ve gıdaların uzun süre bozulmadan muhafaza edilmesi için her dönem farklı araçlar kullanılmıştır. Günümüzde bu ihtiyacı en iyi şekilde karşılayan teknolojik ürünler soğuk hava depolarıdır.

Soğuk hava depoları gıda ticareti yapılan ya da bünyesinde gıda hizmeti veren firmaların, iş koluna bağlı olarak kullandığı ürünlerin steril bir ortamda muhafaza edilme ihtiyacı duyan her meslek grubunun ihtiyaç duyduğu teknolojik depolardır. Bu depolar soğutma işlemini teknolojisinde bulunan soğutma sistemleri ve bu sistemlerin işlevini destekleyen yalıtım malzemeleri aracılığı ile gerçekleştirir. İçerisinde saklanacak olan gıdaya ya da ürüne bağlı olarak seçilmesi gereken soğuk hava depolarının seçiminde ve kurulumunda dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalar şu şekilde özetlenebilir:

  • Depo içerisinde saklanmak istenen ürün ya da ürünlere depo seçimi yaparken kesin olarak karar verilmiş olması gerekir.
  • Depo içerisinde saklanmasına karar verilen gıdaların ya da ürünlerin optimum saklama derecesi doğru bir şekilde bilinmelidir.
  • Depo içerisinde saklanacak gıdanın ya da ürünün hangi miktarda stoklanacağı doğru hesaplanmalıdır.
  • Deponun çeşidine direkt olarak karar vermeden önce ihtiyaçlar çerçevesinde depo projelendirilmesi yapılması gerekir.
  • Depo kapısının ve depo içerisinde yer alacak olan diğer donanımların hava sirkülasyonuna etki etmeyecek şekilde seçilmesi gerekir.
  • Depo içerisinde ortaya çıkabilecek olası kazalara karşı uyarıcı levhalar bulundurulmalıdır.
  • Deponun çalışma mekanizmasında ortaya çıkabilecek olası bir arızadan ötürü yaşanacak ısı değişiminin, uzun vadeli bir zarara sebep olmaması amacı ile uyarı sistemi bulundurulmalıdır.

Soğuk hava deposunda bulunması gereken tüm donanımları en kaliteli şekilde tasarlayan Mersin soğuk hava deposu hizmetimiz ile ihtiyaç duyduğunuz depoları sizlere ulaştırıyoruz.

Mersin Et Soğuk Hava Deposu

Et ve et ürünleri oldukça iyi şekilde muhafaza edilmesi gereken gıdalardır. Bu gıdaların kesiminden paketlenmesine kadar geçen aşamaların herhangi birinde doğru muhafaza şartlarının oluşturulmaması, uzun vadeli tüketimde çeşitli bozulmalara ve diğer sorunlara yol açar. Bu sorunların önüne geçmek amacı ile soğuk hava depoları kullanımının yaygınlaştırılması gerekmektedir.

Etler kesildikleri andan itibaren soğuk hava ile buluşturulmalıdırlar. Etlere uygulanan bu ilk soğutma işlemi uzun süreli stoklama için gerekli olan optimum sıcaklığın korunması açısından oldukça önemlidir. Kesilme ve parçalanma işlemlerine göre etler uzun süreli ya da kısa süreli olarak soğutulma işlemlerinden geçmelidirler. Tüm işlemleri tamamlanmış olan etler doğru sıcaklık altında stoklanabilirler. Marketlere ya da et ihtiyacı bulunan diğer kurumlara etin dağıtılma işlemi de yine soğuk ortam aracılığı ile yapılmalıdır.

Kesimden, dağıtıma kadar bir etin doğru olarak saklanabilmesi amacı ile Mersin soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz. İş kolunuza bağlı olarak bu hizmetimizden yararlanmak için sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Peynir Soğuk Hava Deposu

Peynirler tıpkı diğer süt ürünleri gibi çabuk bozulabilen gıdalardır. Bu yüzden doğru ortam sıcaklığında saklanmaları gerekir. Soğuk hava depoları doğru ortam sıcaklığının devamlılığı açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.

Peynirlerin depolanmasında, olgunlaşmış peynirler ve olgunlaşmamış peynirler farklı iki tür olarak değerlendirilirler. Olgunlaşmamış peynirlerin gereken olgunluğa kavuşmaları ve buna bağlı olarak kendilerine has koku ve tatlara sahip olabilmeleri için bünyelerinde bulunan mikroorganizmaların doğru neme ve sıcaklığa maruz bırakılmaları gerekir. Olgunlaşma sağlandıktan sonraki peynirler için de aynı şartlar geçerlidir.

Mersin peynir soğuk hava deposu hizmetimiz ile hem olgunlaşmış peynirlerinizin hem de olgunlaşmamış peynirlerinizin en doğru şekilde muhafaza edilmesini sağlıyoruz. Ticaretiniz ya da kişisel kullanımınız için bu hizmete sitemiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Mersin Ev Tipi Soğuk Hava Deposu

Gündelik hayatta sıklık ile tükettiğimiz gıdaların uzun süreli muhafaza edilebilmesi önemlidir. Dört mevsimde de istediğimiz sebzeyi, meyveyi ya da diğer gıdaları tüketebilmemiz lüks bir tercihten ziyade, sağlıklı bir seçimdir. Bu neden ile gıdaların bozulmadan muhafaza edilebilmeleri amacı ile ev ortamları içerisinde de kullanabileceğiniz Mersin ev tipi soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz.

Sanayi tipi soğuk hava depolarının seçimi ve kurulumu için alan keşfine ihtiyaç vardır. Bu ihtiyaç ev tipi soğuk hava depoları için de geçerlidir. Mersin ili içerisindeki soğuk hava deposu ihtiyaçlarınızın karşılanması amacı ile evlerinize keşfe geliyor ve en doğru alanı, maksimum faydayı sağlayabilmek adına belirliyoruz.

Gıdalarınızın ev ortamında da güven ile saklanması için sitemiz üzerinden bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Narenciye Soğuk Hava Deposu

Mersin ili ülkemiz içerisinde narenciye hasadının en çok gerçekleştiği illerin başında gelir. Kaliteli narenciyeleri adına bir festival bile bulunmaktadır. Ülkemizin narenciye ihtiyacının büyük kısmının sağlandığı bu bölgede, meyvelerin bozulması hem üreticinin ekonomisine hem de doğrudan ülke ekonomisine zarar verir. Bu zararın önlenmesi amacı ile narenciyelerin dalından koparıldığı andan, dağıtıma çıkarıldığı ana kadar uygun ısı altında stoklanması gerekir.

Soğuk hava depoları narenciyelerin uygun şartlar altında uzun süre vitamin değerlerinin korunması için doğru aracılardır. Bu aracılar sayesinde narenciyelerde herhangi bir bozulma yaşanmaz.

Mersin narenciye soğuk hava deposu hizmetimiz ile üretimini ya da dağıtımını yaptığınız narenciyelerin doğru şartlar altında stoklanmasını sağlıyoruz. Firmanızın kar marjının yükselmesini sağlayacak olan bu depolara ulaşmak için sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Mersin Balık Soğuk Hava Deposu

Balık ve diğer deniz ürünleri üreticiden tüketiciye ulaşana kadar oldukça iyi muhafaza edilmesi gereken gıdalardır. Bu gıdalar mikroorganizmalara oldukça açıktır. Bu yüzden çabuk bozulabilirler. Soğuk hava depoları sayesinde bozulmaların önüne geçmek mümkündür.

Balık soğuk hava depoları kullanım amacına bağlı olarak 3 farklı şekilde tasarlanabilir. Donmuş muhafaza, şok muhafazası ve soğuk muhafaza tasarımlarına sahip olan bu depolar, depoda başka gıdaların da muhafaza edilmesi durumunda bölmelere ayrılabilirler. Bu ayırım hijyenik ortamın sağlanması açısından oldukça önemlidir.

Mersin balık soğuk hava deposu hizmetimiz ile muhafaza edilmesini istediğiniz balık ve deniz ürünlerinin en doğru teknoloji ile stoklanmasını sağlıyoruz. Hizmetimiz ile ilgili tüm sorularınızı sitemiz içerisinde yer alan iletişim kanalları aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.Renault
Nestle
Kafkas Şekerleme
Kardelen Şekerleme
Tüpraş
Övün Et