wp

Sakarya Soğutma Sistemleri


Sakarya Soğutma Sistemleri

  • 09.12.2021
  • 209

Sakarya ili içerisinde verdiğimiz Sakarya soğuk hava deposu hizmetimiz ile dilediğiniz tüm ürün ya da gıdaların güven ile muhafaza edilmesini sağlıyoruz

Sakarya Soğuk Hava Deposu Kurulumu

Soğuk hava depoları uzun süre saklanmak isteyen çeşitli gıdaların ve meslek koluna bağlı olarak o meslekte kullanılan içeriklerin steril bir ortamda, uzun süre zarar görmeden muhafaza edilmesini sağlarlar. Özel bir teknoloji ile donatılmış olan bu depolar, uzun süreli muhafaza faydası sayesinde işletmelerin kâr marjının yükselmesi için oldukça işlevsel aracılardır.

Soğuk hava depoları içerisinde saklanmak istenen gıda çeşidine ya da ürüne bağlı olarak farklılık gösterirler. Temelde bütün soğuk hava depolarının kullanım amacı uzun süreli, sağlıklı bir muhafazadır. Ancak modellerde değişkenlik gösteren özellikler, depo içerisinde bulunması istenen içeriklere göre değişkenlik gösterir. Her gıdanın ya da ürünün saklanma koşulları, derecesi, nem dengesi farklıdır. Bu nedenle soğuk hava deposu alımı yapılmadan önce içerisinde saklanacak olan gıdanın ya da ürün ne olacağına kesin olarak karar vermek gerekir.

Soğuk hava depoları yalıtım malzemeleri ile desteklenen depolardır. Depo içerisindeki ısının muhafaza edilmesi ve dışarıda ki hava değişiminden etkilenmemesi amacı ile başvurulan yalıtım yöntemi, içeride evaporatörler aracılığı ile soğutulan havanın daimi olmasını sağlar.

Soğuk hava deposunun çalışma saatleri depolanan ürünün ihtiyacı olan sıcaklık derecesine bağlı olarak değişir. Bu yüzden depo ile ilgili proje tasarlanırken deponun çalışma saatlerinin doğru bir şekilde hesaplanabilmesi için stoklanacak olan ürünün hangi sıcaklıkta en iyi şekilde korunabileceğinin bilinmesi gerekmektedir. Doğru sıcaklık tahmininin yapılmaması depo içerisindeki binlerce gıdanın ya da ürünün bozulmasına ve firmanın zarara uğramasına neden olur.

Alanında uzman ve deneyimli ekibimiz ile bağlı bulunduğunuz iş koluna ya da kişisel kullanımlarınıza hitap eden soğuk hava depoları tasarlayarak, sizleri hem maddi hem de manevi yönden zarara uğratacak olan olası durumların önüne geçiyoruz.

Sakarya Et Soğuk Hava Deposu

Et ve et ürünlerinin bozulmaması için yalnızca kesimden sonraki koşullar değil, kesim aşamasından itibaren her koşul uygun olarak sağlanmalıdır.

Et ve et ürünleri eğer hemen tüketilmeyecek ve ticaret amacı ile kullanılacaksa kesim aşamasından itibaren soğuk işlemlerden geçmelidir. Firmaların ya da kişilerin kullanım amacına bağlı olarak etler parçalara bölünür ve paketlenir. Her bir paketin içerisindeki etin bölümüne bağlı olarak doğru ısıda muhafaza edilmesi gerekir. Doğru ısının ayarlanması soğuk hava depoları aracılığı ile mümkündür.

Sakarya et soğuk hava deposu hizmetimiz ile Sakarya ili içerisinde bulunan firmalarınıza ya da diğer kurum ve kuruluşlarınıza kesimhane içerisinde ya da belirlenen diğer dış noktalarda en iyi muhafaza seçeneğini sunuyoruz.

Sakarya Peynir Soğuk Hava Deposu

Peynir hem geniş bir ticaret alanına sahip olan hem de ev içerisinde sıklıkla tüketilen bir süt ürünüdür. Bu ürünün doğru bir şekilde saklanmaması, tüketimi sonrasında gıda zehirlenmelerine sebep olabilir.

Peynirler yapıları itibari ile bozulmaya meyilli gıdalardır. Bu nedenle her bir peynir çeşidinin hem bozulmadan korunması hem de bazı peynir çeşitlerinin olgunlaşması amacı ile doğru ısıya sahip olan ortamda bulunmaları gerekir. Bu ortamların oluşturulması soğuk hava depoları ile mümkündür.

Sakarya peynir soğuk hava deposu hizmetimiz ile ticaretini yaptığınız peynirlerin tüketicilere en sağlıklı şekilde ulaşmasını sağlıyoruz. Ürünlerinizin doğru şekilde muhafaza edilerek, olası kayıpların önüne geçmek için bizlere iletişim kanallarımız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Sakarya Ev Tipi Soğuk Hava Deposu

Kış aylarının gıdalarını yazın tüketebilmek ya da yaz aylarının gıdalarını kışın tüketebilmek adına hemen her evde stoklama yapılır. Bu stoklamaları yaparken kimi zaman buzdolabı kapasitesi az gelir, kimi zaman ise gerekli saklanma koşulları sağlanmadığı için ürünlerin birçoğu bozulur. Bu gibi durumların önüne geçmek amacı ile Sakarya ev tipi soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz.

Tıpkı sanayi alanında ya da diğer sektörlerde kullanıldığı gibi ev ortamlarında da gıdaların ya da yapısının korunması için belli bir ısıya ihtiyaç duyan ürünlerin korunması amacı ile soğuk hava depolarından yararlanılabilir. Ev tipi soğuk hava depoları, diğer soğuk hava depoları ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Bu prensip sayesinde stoklamak istediğimiz her şey yapısı bozulmadan uzun süre korunabilir.

Sakarya Narenciye Soğuk Hava Deposu

Narenciye ailesine ait olan meyveler her ne kadar kabuklu bir yapıya sahip olsalar da sıcaklardan çabuk etkilenerek çabuk bozulup, bütün vitamin değerlerini yitirirler. Bu neden ile bu aileye ait olan meyvelerin onlar için en iyi olan sıcaklık derecesinde saklanmaları gerekir.

Soğuk hava depoları narenciye grubun saklanması ve vitamin değerlerinin uzun süre korunması açısından iyi bir aracıdır. Bu depolar aracılığıyla meyveler bozulmadan uzun süre saklanabilirler.

Ülkemiz içerisinde sayısız hasat alanına sahip olan narenciyeler için Sakarya narenciye soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz. Narenciye ticareti yapan ya da müşterilerine narenciye sunumunda bulunan tüm firmalar için en kaliteli şekilde verdiğimiz bu hizmetten yararlanmak için sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Sakarya Balık Soğuk Hava Deposu

Balık ve balık ürünleri stoklanırken oldukça titiz davranılması gereken gıda gurubunda yer alırlar. Bu deniz ürünleri çabuk bozulmaya meyilli bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden tüketicilere ulaştırılana kadar geçen zaman içerisinde en iyi şekilde saklanmaları gerekir.

Balık ve diğer deniz ürünleri bir soğuk hava deposu içerisinde kendine ayrılan bir bölümde muhafaza edilebileceği gibi sadece kendisine ait olan bir soğuk hava deposu içerisinde de saklanabilirler. Burada önemli olan gereken hijyenik ortamın oluşturulabilmesi için saklama derecesinin iyi bir şekilde ayarlanmasıdır.

Deniz ürünleri ticareti yapan firmanız ya da deniz ürünleri sunan kurumlarınız için Sakarya balık soğuk hava deposu hizmetimiz ile ürünlerinizin en sağlıklı şekilde korunmasını sağlıyoruz.

 Renault
Nestle
Kafkas Şekerleme
Kardelen Şekerleme
Tüpraş
Övün Et