wp

Soğuk Hava Depo Kurulumu, Soğutma Sistemleri


Soğuk Hava Depo Kurulumu, Soğutma Sistemleri

  • 09.12.2021
  • 605

Soğuk Hava Deposu Nedir?

Soğuk hava depoları, bozulma hızı yüksek olan meyve, sebze, süt ürünleri, et ürünleri gibi gıdaların saklanması ya da stoklanması için kullanılan depolardır. Ürünlerin dondurulurken besin değerlerinin kaybolmaması önemlidir. Bu yüzden bu depolar, gıdaların ihtiyacı olan ve besin değerlerinin korunmasını sağlayan sıcaklık derecesini ve nem oranını ayarlayarak onların bozulmadan tüketiciye ulaşmasını sağlamak için gerekli olan aracılardır.

Soğuk hava depoları gıdaların muhafaza edilmesi dışında da birçok kullanım alanına sahiptir. Bu alanlardan bazıları: soğuk ortamda saklanması geren tıbbı malzemelerin muhafaza edilmesi, araştırma geliştirme firmalarının çalışmalarını yürüttükleri laboratuvarın denemelerini gerçekleştirmek amacı ile tercih ettikleri deneme ünitesi, henüz olgunlaşmamış muzların olgunlaşmalarının hızlandırılması, patates soğan gibi sebzelerin depolanması gibi farklı çalışma alanlarıdır.

Soğuk Hava Deposu Nasıl Çalışır?

Soğuk hava deposu, içerisinde saklanmak istenen gıda ya da diğer ürünler için yapay bir iklim oluşturur. Bu iklimi oluştururken dikkat edilmesi gereken birçok püf nokta vardır. Bu püf noktaların başında, gıdaların saklanması gereken ısının ayarlanmasından sonra o ısının dışarıdaki herhangi bir değişimden etkilenmesini engellemektir. Bunun için de soğuk hava depoları tasarlanırken, dışarıdaki havayı içeriye geçirmeyen özel ekipmanlar ile üretilmelidir.

Soğuk hava depolarının hangi derecede soğutma yapacağı depodan sorumlu kişinin kontrolündedir ve manuel olarak ayarlanır. Bu odalar oluşturulurken, odanın cephelerine dışardaki ısının içeri girmesini engellemek amacı ile yalıtım yapılır. Bu yalıtım neticesinde hem duvarlar hem de zemin soğuk hava panelleri ile kaplanır. Ayrıca deponun kapısı da soğuk oda kapısı olarak tercih edilir. Ek olarak kapının açılıp kapanması ile odanın dışarıdan gelen sıcaklıktan etkilenmemesi için PVC şerit perdeler kullanılır. Bu perdeler sayesinde odanın soğukluğunun dışarı çıkması ya da dış ortamın sıcaklığının içeri girmesi engellenmiş olur.

Depo kullanıcısı firma, depo içerisinde birden fazla farklı ürünü muhafaza edebilir. Muhafaza edilen ürünlerin birbirlerini etkilememesi ve oda içerisindeki steril ortamın korunması amacı ile bazı önlemler almak gerekir. Böyle bir durumda mutlaka odanın içerisi bölümlere ayrılmalı ve o bölümler yine tıpkı kapı girişinde olduğu gibi PVC şerit perdeler ile çevrilmelidir. Bu şekilde korunan ürünler daha hijyenik bir ortamda varlıklarını uzun süre sürdürebileceklerdir.

 Soğuk Hava Deposu Kurulumu

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte insanlık için ileri vadeli tehdit olarak görülen açlık konusunun önüne geçmek için de soğuk hava depoları, ürünlerin stoklanması ve bozulmadan saklanması amacı ile kullanılan bir tekniktir. Bu sağlıklı saklama yönteminin kurulum aşamasında dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta vardır. Alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile sizlere en iyi hizmeti sunabilmek, üretimini, dağıtımını ya da sadece kendiniz için saklamak istediğiniz ürünlerin en iyi şekilde muhafaza edilebilmesi için kalitemiz ile soğuk hava deposu kurulumlarını gerçekleştiriyoruz.

Soğuk hava deposu kurulumu talepleriniz için öncelikle kullanım amacınızı ve ne tip bir soğuk hava deposu kullanımı istediğinizi bizlere en ince ayrıntısına kadar aktarmanızı sağlıyoruz. Daha sonra kurulumunu talep ettiğiniz deponun kurulmasını istediğiniz alana keşif ekibimiz ile yer tespiti için sizleri ziyaret ediyoruz. Odanın kurulacağı yere sizlerle birlikte ortak bir paydada kesin olarak karar verdikten sonra depo projesini bilgisayar ortamına aktarıyor ve gerekli depo kapasitesini atamasının yapılması için uygun yazılımlar kullanıyoruz. Gerekli olan tüm bu teknik aşamaları bitirdikten sonra ihtiyacınız doğrultusunda tasarlamış olduğumuz soğuk hava deposu projemizi uygulamaya geçiriyoruz. Sonuç olarak sizlere iş alanınıza en uygun soğuk hava deposunu teslim ederek, iş akışınızın hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlıyoruz.

Tüm soğuk hava deposu talepleriniz, kurulum ihtiyaçlarınız ya da soğuk hava deposu ile ilgili diğer sorularınız için sitemizde yer alan iletişim kanalları aracılığı ile bizlere ulaşabilir, aradığınız cevaplara deneyimli bir kadronun yanıtları sayesinde erişebilirsiniz.

Bursa Soğuk Hava Deposu

Soğuk hava depolarımız et, meyve, sebze, süt ürünleri ve diğer gıdalar ya da ürünler için doğru saklama koşullarını sağlayacak niteliklere sahiptir. Sağlıklı koşullar altında muhafazası gerçekleştirilen gıda ya da ürünler, nem dengeleri ve sıcaklıkları doğru şekilde korunduğu için uzun zaman boyunca kullanıma uygundur.

Soğuk hava depoları oldukça geniş alanlardır. Ancak tasarımında kullanılan teknik ekipmanlar sayesinde hava geçirgenliği oldukça yüksektir. Bu geçirgenlik teknolojisi sayesinde deponun kullanıldığı süre içerisinde havanın hiçbir özelliğinde herhangi bir değişiklik yaşanmaz. Bu da bu ürünlerin işlevselliğinin ne kadar yüksek olduğunu gösterir.

Bursa ili içerisinde yer alan kurum, kuruluş ya da şahsi kullanımlar için soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz. Soğuk hava deposunun seçiminden, kurulumuna kadar her an yanınızda olan ekibimiz ile iş yerinizde depo olmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek her türlü maddi ve manevi zararların hızlı bir şekilde giderilmesini sağlıyoruz.

İhtiyacınız doğrultusunda üretmiş olduğumuz geniş kapasiteli soğuk hava depolarımız ile ilgili her türlü sorunuza yanıt bulmak için sitemiz aracılığı ile bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Soğuk Hava Deposu

Geniş bir yelpazeye sahip olan gıda sektörü, otel, yemekhane, hastane, pastane sanayi gibi diğer çalışma alanlarına da hizmet eder. Hem kendi içlerinde hem de hizmet sundukları bu sektörlerin içerisinde var olan gıdaların en iyi şekilde korunması amacı ile doğru ortam şartlarının sağlanması önemlidir. Gıdaların bozulmaması, daha uzun süre boyunca hijyenik bir ortamda muhafaza edilmesi ancak soğuk hava depoları ile mümkündür.

Soğuk hava depoları, içerisindeki gıdaları ya da diğer ürünleri doğru şekilde muhafaza etmek için buzlu bir ortamdan ziyade, hava partiküllerinin damlacığa dönüştüğü bir ortamın oluşturulmasını sağlar. Soğuk bir duman görevi gören bu partiküller ortamın steril kalmasını ve gıdaların dışarıdaki ısıdan etkilenmemesine yardımcı olur. Buzlanmanın önüne geçen bu teknoloji sayesinde olası kazaların ortaya çıkma riski en aza indirgenmiş olur.

İzmir ili içerisinde bulunan tüm şahsi ya da kurumsal soğuk hava deposu taleplerinize, alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile doğru cevabı veriyoruz. Soğuk hava deposu seçimi, kurulumu gibi hizmetler sunan firmamız ile bünyenizde bulunan gıda ve ürünler en doğru şekilde saklanacaktır.

İstanbul Soğuk Hava Deposu

İstanbul ili içerisinde soğuk hava deposu talebi bulunan tüm küçük ölçekli, orta ölçekli ya da büyük ölçekli firmalara ve ek olarak kişisel soğuk hava deposu taleplerine en doğru ve kaliteli şekilde cevap vermekteyiz.

Soğuk hava depoları içerisinde saklamak istediğiniz ürünün cinsine ve miktarına göre değişkenlik gösterirler. Bu nedenle ihtiyacınız olan soğuk hava deposu modeline karar vermeden önce, deponun kullanım alanının ne olacağını bizlere en ince ayrıntısına kadar iletmeniz gerekir. Bu bilgi alışverişinden sonra sizler için en işlevsel soğuk hava deposu modelimiz için alanınıza keşfe gelerek, doğru ölçümleri yapmaktayız.

Projenin başlangıcından sonuna kadar sizlerle birlikte güven ile ilerlemiş olduğumuz bu süreçte her türlü sorunuza arzu ettiğiniz an cevap vermek için deneyimli ekibimiz ile daima görevimizin başındayız. Anahtar teslim olarak ilerlemiş olduğumuz projelerimiz sayesinde kullanım alanınıza bağlı olarak geliştirmiş olduğumuz soğuk hava deposu modelimiz ile ürünlerinizi steril bir ortamda, uzun bir süre muhafaza edebileceksiniz. Tüm sorularınız için sitemiz aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Antalya Soğuk Hava Deposu

Et, sebze, meyve ya da diğer gıda ürünlerinin uzun süreli ve hijyenik kullanımı için soğuk hava depolarına ihtiyaç vardır. Bizler Antalya soğuk hava deposu hizmetimiz ile sizlerin iş alanlarına bağlı olarak tüm soğuk depo taleplerinize uzman kadromuz ile yanıt vermekteyiz.

Soğuk hava depoları eşsiz bir teknoloji ile donatılmıştır. Depoların sahip oldukları teknoloji, alan ne kadar geniş olur ise olsun her noktaya aynı miktarda ısının ve havanın dağıtılmasını sağlar. Bu dağıtma işlemi evaporatörler aracılığı ile yapılır. Hava partiküllerini soğutan teknoloji, evaporatörler aracılığı ile havayı soğutarak fanlar vasıtasıyla ortama geri bırakır. Hem havanın sürekli dolaşımı hem de ısının sürekli aynı şekilde korunması ile deponun içerisinde yer alan gıdalar her daim steril bir ortam içerisinde muhafaza edilme şansını bulmuş olur.

Depoların kurulumu esnasında soğuk hava teknolojisini destekleyen yalıtım malzemeleri kullanılır. Duvar ve zemin kaplaması için kullanılan bu yalıtım sayesinde dışarıdaki hava önemini yitirmiş olur. Ayrıca deponun kapısı ve diğer aksesuarları da aynı yalıtım malzemelerinden üretilmiştir. Bu da depoya giriş çıkışlarda havanın değişmemesine olanak sağlar.

Sakarya Soğuk Hava Deposu

Gıdaların uzun süre doğru bir şekilde saklanabilir olması, işletmelerin maddi zarara uğramamasını sağlar. Bu nokta gıdaların saklanması için en büyük araç soğuk hava depolarıdır. Soğuk hava depoları içerisine konan her türlü gıdanın kendisine uygun olan şartlar altında korunmasını sağlar. Çeşitli teknolojilerin kullanılması ile üretilen bu soğuk hava depoları özel ve işlevsel bir çalışma prensibine sahiptirler.

Soğuk hava depolarının üretimi için kullanılan hiçbir malzeme insan sağlığı için tehdit oluşturmaz. Aksine soğuk hava depoları hava partiküllerinin soğutularak ortama geri salınmasını sağlayan teknolojisi sayesinde gıdaların daha hijyenik bir ortamda saklanmasını sağlar. Bu işlemi yaparken deponun kendi içerisindeki çalışma sisteminin dışarıdan etkilenmemesi amacı ile yalıtım malzemeleri kullanılır. Bu yalıtım malzemeleri deponun dış dünyanın her türlü hava koşulundan izole edilmesini sağlar.

Sakarya ili içerisinde hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlara, imalatını ya da dağıtımını yaptıkları gıdaların bozulmaması amacı ile soğuk hava deposu hizmeti sunmaktayız. Hizmetimiz ile ilgili her türlü sorunuzu sitemiz içerisinde yer alan iletişim kanalları aracılığı ile bizlere iletebilirsiniz.

Mersin Soğuk Hava Deposu

Gıda sektörü önü alınamayacak derecede geniş olan bir sektördür. Gıdaların hem imalatını hem dağıtımını yapan bu sektör çok çeşitli kuruluşlara hizmet verir. Hizmetini sunduğu gıdaların bozulmasını engellemek amacı ile soğuk hava depolarına sahip olmaları şarttır. Ayrıca sadece kendileri değil ilişkide bulunduğu diğer kurumlar da bünyelerinde bulundurdukları gıdaların en doğru şekilde korunmasını sağlamak amacı ile soğuk hava deposuna sahip olmalıdırlar.

Mersin soğuk hava deposu hizmetimiz ile Mersin ili içerisinde gıda sektöründe ya da gıda sektörü ile bağlantısı bulunan diğer sektörlerde kullanılabilmesi amacı ile soğuk hava depoları üretmekteyiz. İhtiyacınız olan soğuk hava deposu modellerinin üretiminden kurulumuna her aşamasında, uzman ve alanında deneyimli bir ekip ile çalışmaktayız. Gıdaların bozulmaması amacı ile muhteşem bir teknoloji ile donatmış olduğumuz soğuk hava depolarımız sayesinde, kurumunuzda gıdaların bozulmasından dolayı ortaya çıkabilecek maddi ya da manevi herhangi bir kaybın önüne geçiyoruz.

Mersin ili içerisindeki tüm soğuk hava deposu taleplerinize yanıt bulmak için bizlere sitemizde bulunan iletişim kanalları aracılığı ile ulaşabilir, depolar ile ilgili her türlü sorunuzu bizlere iletebilirsiniz.

Yalova Soğuk Hava Deposu

Soğuk hava depoları genel olarak gıda ürünleri, hayvansal ürünler ya da steril ortamda muhafaza edilmesi gereken diğer ürünler amacı ile üretilmiş olan depolardır. Bu depolarda içerisinde bulunan gıdanın ya da ürünün kendine özgü saklama koşullarının en doğru şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenir. Tasarımında yer alan soğutma sistemleri ile havayı soğutarak ortama geri veren soğuk hava depoları, duvarlarının ve zeminin de yalıtım malzemeleri ile kaplanması neticesinde kullanımda olduğu her an aynı sıcaklık derecesini muhafaza eder. Deponun içerisinde bulunan kapı ve her türlü aksesuar hava değişiminden etkilenmeyecek şekilde tasarlanmış olduğu için depoya giriş, çıkışlarda ortamın ısısı değişmez.Renault
Nestle
Kafkas Şekerleme
Kardelen Şekerleme
Tüpraş
Övün Et