wp

Yalova Soğutma Sistemleri


Yalova Soğutma Sistemleri

 • 09.12.2021
 • 288

Yalova ili içerisinde kişisel kullanımlarınız ya da firmalarınız için ihtiyaç duyduğunuz soğuk hava depolarının imalatından kurulumuna kadar olan bütün süreçler için soğuk hava deposu hizmeti sunmaktayız.

Yalova Soğuk Hava Deposu Kurulumu

Soğuk hava depolarının kullanımı özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte artmıştır. Gıdaların ve çeşitli ürünlerin doğru şekilde saklanabilmesi amacı ile geliştirilmiş olan bu aracılar sayesinde stoklanmak istenen et, sebze, meyve, süt ve süt ürünleri, balık ve diğer deniz ürünleri ya da tıbbi alanda kullanılan çeşitli içerikler bozulmadan, uzun süre saklanabilirler. Ancak soğuk hava deposu seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli püf noktalar vardır. Dikkat edilmesi gereken ilk nokta her soğuk hava deposunun saklanmak istenen her içeriğe uyumlu olmadığıdır. Bu neden ile soğuk hava deposu seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve soğuk hava deposunun kurulum aşaması ve sonrası için hangi adımların izlenmesi gerektiği şu şekilde sıralanabilir:

 • Depo içerisinde muhafaza edilmek istenen gıda ya da diğer ürünlerin optimum saklama derecesi iyi bir şekilde belirlenmelidir.
 • Depo içerisinde saklanmak istenen gıda ya da diğer ürünlerin hangi miktarda olacağı doğru hesaplanmalıdır.
 • Depo içerisindeki soğuk havanın ortama eşit bir şekilde yayılması için soğutma sisteminin doğru seçilmesi gerekir.
 • Depo içerisinde oluşturulmak istenen hava sirkülasyonunun önceden hesaplanarak projelendirilmesi gerekir.
 • Depo içerisinde yer alan kapı ve diğer donanımlar ısıdan etkilenmeyen malzemelerden yapılmış olmalıdır.
 • Depo içerisinde oluşabilecek iş kazalarına sebebiyet vermemek amacı ile önlemler alınmalıdır.
 • Depo içerisinde oluşabilecek herhangi bir arızadan dolayı ısı değişiminin yaşanması durumunda gerekli uyarı sistemleri bulundurulmalıdır.
 • Depo içerisinde görev alacak personellerin, içerideki hava soğukluğuna dayanıklı olacak şekilde giyinmesi sağlanmalıdır.
 • Yalova soğuk hava deposu hizmetimiz ile belirtilen her bir adımı ve daha fazlasını alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile kaliteli bir şekilde yerine getiriyoruz. Bu hizmetlerden yararlanmak için sitemiz içerisinde yer alan iletişim kanallarından herhangi biri aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Yalova Et Soğuk Hava Deposu

Ticareti yapılacak olan et ve et ürünleri kesim aşamasından itibaren soğuk ortamlarda bulundurulmalıdır. Bu gıda türünün tüketicilere ulaşana kadar geçtikleri aşamaların her birinde soğuk zincir özen ile korunmalıdır. Soğuk zincirin korunmaması durumunda et ürünlerinde bozulmalar yaşanır. Bu durum tüketicilerin gıdadan ötürü zehirlenmesine sebep olur. Bu olumsuz durumun önüne geçmek için etlerin doğru şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Etin doğru şekilde muhafaza edilmesi için soğuk hava depoları iyi birer aracıdır.

Soğuk hava depoları, uzun süreli, kısa süreli ya dağıtım aşamasını da kapsayacak şekilde soğutma sistemlerine sahiptir. Bu depolar sayesinde etin tüketimine kadar geçen süre boyunca soğuk hava zincirinin devamlılığı sağlanmış olur.

Hem tüketici sağlığını korumak hem de firmanızın zarara uğramasını engellemek amacı ile vermiş olduğumuz Yalova et soğuk hava deposu hizmetimizden yararlanmak için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Yalova Peynir Soğuk Hava Deposu

Peynirler depolanırken olgunlaşmış ya da olgunlaşmamış olma durumlarına göre iki ayrı kategoride değerlendirilir. İki kategori için de saklama koşullarının doğru sağlanması önemlidir. Ancak henüz olgunlaşma aşamasında olan peynirlerin ayrı bir özen ile birçok parametre göz önünde bulundurularak saklanması gerekir.

Peynirler içerikleri itibari ile çabuk bozulabilen süt ürünleridir. Bu yüzden hem tat ve koku kaybına uğramadan olgunlaşabilmeleri hem de besleyici özelliklerini koruyabilmek amacı ile doğru ısıda muhafaza edilmeleri gerekir.

Yalova peynir soğuk hava deposu hizmetimiz ile ticaretini ya da imalatını yaptığınız tüm peynir çeşitlerinin en doğru ortamda uzun süreli muhafaza edilmesini sağlıyoruz. Hizmetimizden yararlanmak amacı ile bizler ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yalova Ev Tipi Soğuk Hava Deposu

Gerek kışlık hazırlıklarını yapmak gerek ise kışın tüketilen sebze ya da meyvelerin yazın da tüketilmesini sağlamak amacı ile hemen her evde stoklama işlemi yapılır. Bu stoklama işleminin yeterli miktarda ve doğru şekilde gerçekleşmesi için geniş kapasiteli ürünlere ihtiyaç vardır. Yalova ev tipi soğuk hava deposu hizmetimiz ile ihtiyacınız olan stoklama alanını en kalite şekilde sizlere ulaştırıyoruz.

Sadece sanayi sektöründe değil ev ortamında da gıdaların uzun süreli saklanma ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaç hem maddi gereksinimden hem de kişisel zevklerden ötürü ortaya çıkabilir. Büyük tip soğuk hava depoları ile aynı çalışma prensibine sahip olan ev tipi soğuk hava depoları ile istenilen gıda ürünü, istenilen süre boyunca bozulmadan muhafaza edilebilir.

Yalova Narenciye Soğuk Hava Deposu

Yalova narenciye soğuk hava deposu hizmetimiz ile ticaret yaptığınız narenciye firmanıza ya da narenciye ticareti yapabilmesi için aracı olduğunuz firmalara kaliteli ve taze içerikli ürünler sevk edebilmenizi sağlıyoruz.

Narenciye grubu meyveleri çok çabuk yumuşayabilir ya da bozulabilirler. Her iki durumda da tüketilmesi uygun olmayan bu ürünlerin doğru şekilde muhafaza edilmesi oldukça önemlidir. Soğuk hava depoları bozulmaların önüne geçerek uzun süreli stoklamayı sağlayan aracılardır.

Mandalina, portakal, greyfurt gibi narenciye meyvelerinden her biri ayrı sıcaklıklar altında saklanmalıdır. Soğuk hava depoları meyve gruplarının ihtiyacı olan optimum sıcaklık derecesini sabit tutarak uzun süreli koruma sağlar. Bu sayede imalat yapan, dağıtım yapan ya da sadece müşterilerine narenciye sunumu yapan firmaların hiçbiri bir zarara uğramaz.

Yalova Balık Soğuk Hava Deposu

Balık ve diğer deniz ürünleri, bozulmaya çok müsait olan gıda ürünleridir. Bu gıda ürünlerinin tüketicilere bozulmadan ulaşması amacı ile doğru şekilde saklanması oldukça önemlidir.

Soğuk hava depoları balık ve diğer deniz ürünlerinin doğru bir şekilde uzun süreli saklanması için oldukça işlevsel aracılardır. Bu aracılar gıdaların bozulmadan stoklanabilecekleri optimum sıcaklığı ayarlayarak, uzun süreli tüketime imkan tanırlar. Balık gibi deniz ürünlerinde önemli olan baştan aşağıya aynı dereceye maruz bırakılmaktır. Soğuk hava depoları balıkların ihtiyacı olan bu ısı kontrolünü fazlası ile yerine getirmektedir.

Ticaretini yaptığınız balıkların ya da diğer deniz ürünlerinin bozulmadan, uzun süre saklanarak tüketiciye ulaşması için Yalova balık soğuk hava deposu hizmeti vermekteyiz. Hizmetimizin içeriği hakkında bilgi almak için sitemizde yer alan iletişim kanalları aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.Renault
Nestle
Kafkas Şekerleme
Kardelen Şekerleme
Tüpraş
Övün Et